Wieczór autorski


Autorem książki "Ósmy kontynent. Przez 7 kontynentów w głąb umysłu. Historie prawdziwe".


W wieczorze wezmą udział również goście specjalni: prof. Leszek Balcerowicz, Ignacio Bravo (Meksyk), Michael Clinton (USA), Robert Celiński, Joe Findaro (USA), Lara Kruiskamp (RPA), Jerzy Skarżyński, Marek Śliwka, oraz Michał Walczewski. Spotkanie poprowadzi prof. Jacek Trębecki.


z dr. Mariuszem Szeibem

Bieganie staje się projektem, który już nie tylko jest wartością samą w sobie, lecz ma znaczący cel, purpose.

Jacek Santorski

Książka zabiera w niezwykłą podróż biegiem dookoła świata, gdzie autor i jego goście opowiadają o swojej pasji biegania, związanej z nią działalności charytatywnej i filozofii życia. Relacjonują, jak wyglądają maratony na wszystkich kontynentach, m.in. na Antarktydzie, Murze Chińskim, Saharze czy Wyspach Wielkanocnych.


Współtworzą ją prof. Leszek Balcerowicz , Ignacio Bravo (Meksyk), Robert Celiński, Michael Clinton (USA), Joe Findaro (USA), Lara Kruiskamp (RPA), Jerzy Skarżyński, Marek Śliwka oraz Michał Walczewski.


Przedmowę do książki napisał Jacek Santorski.

KUP KSIĄŻKĘ

W TRAKCIE WIECZORU ROZDAMY 5 EGZEMPLARZY KSIĄŻKI Z AUTOGRAFAMI AUTORÓW

Ciekawa opowieść o bieganiu. Pierwsza połowa w formie dziennika biegacza okraszona ogólnymi refleksjami autora o życiu, druga to wywiady z innymi biegaczami. Motywuje do regularnego biegania, ciekawie słuchało się doświadczeń innych w pokonywaniu maratonów. Dla tych, którzy lubią biegać pozycja godna polecenia.

Bella

Książka to świetna odskocznia od codzienności i ciekawa podróż w głąb ludzkiej psychiki, w ich doświadczenia i różne podejścia do życia oraz świata. Niektóre podejścia mogą irytować, z innymi będziemy się zgadzać. Polecam!

ksiegowarecenzuje

Historie opisane w książce wywołały we mnie wiele emocji, uśmiechu, wzruszenia ale i tęsknoty za bieganiem. Moja aktualna sytuacja niestety nieco hamuje mnie i nie mogę iść sobie pobiegać ale liczę na to, że odmieni się ona i już niedługo sama będę mogła doświadczać wspaniałych przeżyć jakie towarzyszą bieganiu.Polecam wszystkim biegającym ale i tym, którzy zastanawiają się jak to jest biegać maratony w różnych warunkach.

Agnieszka booknij_sie

OPINIE ZE STRONY LUBIMYCZTAĆ.PL

Prezes Zarządu Texet Poland sp. z o.o., inżynier automatyk, doktor nauk ekonomicznych. Ukończył MBA, British Institute of Management (London, Glasgow). Twórca kilku firm działających w sektorze B2B i B2C. Członek Lions Clubs, największej organizacji humanitarnej na świecie.


W wieku 50 lat zaczął biegać. Przebiegł 24 maratony na 7 kontynentach. Twórca biegów charytatywnych Freedom Charity Run. Organizator wielu akcji charytatywnych w kilkunastu krajach na świecie m.in.: w Polsce, Niemczech, na Ukrainie i Łotwie, w Libanie, Rwandzie, Tanzanii, Nepalu i w Algierii na Saharze.


Autor książki

Mariusz Szeib


Jego życiowe motto to "każdy ma w swoich rękach latarkę z korbką, a w niej tyle światła, ile sam nakręci". Ojciec trzech córek i dziadek sześciorga wnucząt.


Nominowany przez redakcję Głosu Wielkopolskiego do tytułu Osobowość roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

ZAGŁOSUJ

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

Dla czytelników książek autobiograficznych, poświęconych pasji, poruszających interesujące tematy i opinie.

Dla miłośników biegania, zarówno tych krótko, jak i długo dystansowych. Najważniejsze jest podjęcie decyzji.

Wieczór Autorski jest na żywo, więc to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zadać pytanie autorowi książki oraz gościom specjalnym.

Emisja rozpocznie się w środę 5 maja 2021 o godzinie 18:00. Czas trwania transmisji przewidywany jest na około 2h.

Spotkanie poprowadzi

Współwłaściciel agencji public relations Prelite i domu wydawniczego piar.pl, jest praktykiem w zakresie komunikowania wewnętrznego, kampanii społecznych oraz nawiązywania relacji z mediami.

Jacek Trębecki

Goście Specjalni Wieczoru

Do udziału zarówno w książce, jak i w wieczorze autorskim Mariusz Szeib zaprosił osoby ze świata polityki i sportu, którzy opisali jak postrzegają sport i jak bieganie kształtuje ich postawę życiową oraz dlaczego warto robić coś dla innych, czyli o „Ósmym Kontynencie”.

Leszek Balcerowicz

www.balcerowicz.pl/pl

Profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie, wicepremier i minister finansów w pierwszych dwóch niekomunistycznych rządach (1989 – 1991) oraz w latach 1997-2000. Prezes Narodowego Banku Polskiego (2001 – 2007). Doktor Honoris Causa kilkadziesiąt uczelni krajowych i zagranicznych. Wyróżniony prestiżowymi nagrodami w Polsce - m.in. Orderem Orła Białego (2005), najwyższym odznaczeniem państwowym, które otrzymał za wkład w transformację ustrojową naszego kraju oraz za granicą, nagrodami im. M. Friedmana , L. Erharda i F. von Hayeka, przyznanymi za promowanie wolności. Honorowy przewodniczący brukselskiego think tanku – Bruegla. Mistrz Polski juniorów w biegach przełajowych (1965). Założyciel i przewodniczący rady think tanku Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR)

Robert Celiński

Ignacio Bravo (Meksyk)

Ojciec trzech córek. Inżynier komunikacji i elektroniki, absolwent Instituto Politécnico Nacional w 1976. Pracował przez 35 lat w Międzynarodowym Przedsiębiorstwie Petrochemii i opracował wiele projektów na trzech różnych kontynentach.

Zawodowo zajmuje się informatyką, pełni funkcję głównego analityka w projekcie prowadzonym przez dużą polską firmę IT. Przebiegł maratony na 7 kontynentach, wygrał na Antarktydzie, jako jedna z pierwszych osób na świecie ukończył wszystkie 6 World Marathon Majors.

Michael Clinton (USA)

Autor 8 książek ze swoimi fotografiami oraz pamiętników z podróży. Przebiegł maratony na wszystkich 7 kontynentach. Założycielem Circle of Hojny, organizacji non-profit, która udziela losowych aktów dobroci potrzebującym osobom i rodzinom.

Lara Kruiskamp (RPA)

Jerzy Skarżyński

Autor popularnych poradników dla biegaczy. W latach 80. XX w. 3-krotny medalista mistrzostw Polski i reprezentant Polski w maratonie. Rekordy życia to: maraton 2:11:42

(86 r.) oraz 28:33,26 (84 r.) na dystansie 10 km.

W 2012 roku, po dziewięciu udanych latach w świecie korporacyjnym i ukończeniu studiów magisterskich porzuciła karierę korporacyjną, aby zrealizować wizję Boga- przebiec maraton na każdym kontynencie na świecie w ciągu 1 roku.

Prawnik w Washington DC i Miami. Ma trzech synów I jednego wnuka. Przebiegł maratony na 7 kontynentach oraz sześć World Marathons Major. Razem 36 maratonów w przeciągu 12 lat. Ponadto ukończył 57 triatlonów, w tym 7 Iron Man i 9 Half Iron Man.

Joe Findaro (USA)

Michał Walczewski

Marek Śliwka

Większość czasu zajmuje mu prowadzenie firmy turystycznej oferującej wyprawy i wycieczki na wszystkie kontynenty świata, a w wolnych chwilach - bieganie. Ma na koncie ponad 130 zwiedzonych krajów, w niektórych z nich był po kilka razy, w tym wiele wyjazdów na maratony połączone ze zwiedzaniem.

Twórca portalu MaratonyPolskie.pl oraz bloga podróżniczego 40latidopiachu.pl. Zapalony podróżnik i penetrator świata. Scenarzysta, kamerzysta, montażysta i aktor w jednej osobie.

Artur Owczarski

Właściciel wydawnictwa BookEdit. Autor książek: „Teksas to stan umysłu”, „Droga 66. Droga Matka”. Honorowy mieszkaniec miasta Bandera w Teksasie.


owczarskiartur.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Aby otrzymać przypomnienie o Wieczorze Autorskim oraz rozdział książki "Ósmy kontynent. Przez 7 kontynentów w głąb umysłu. Historie prawdziwe" [PDF].